Oprogramowanie do Drukowania Wsadowego

Drukowanie w systemie Windows pozostaje bardzo powszechną koniecznością, niezależnie od licznych dostępnych cyfrowych środków zapisywania i wymiany dokumentów. Dzięki wielu różnym typom drukarek i różnym sposobom drukowania dokumentów, fCoder oferuje kilka rozwiązań oprogramowania do drukowania zbiorczego – Print Conductor, FolderMill i 2Printer. Mogą one radykalnie uprościć procesy drukowania.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do drukowania wsadowego?

Oprogramowanie do drukowania wielokrotnego umożliwia jednoczesne drukowanie dużej liczby plików, oszczędzając czas i wysiłek. Jest opracowane, aby pomóc w organizacji procesu drukowania w biurach lub dla użytkowników pracujących w domu. Dzięki temu oprogramowaniu użytkownicy mogą zbiorczo wysyłać do drukarki wiele dokumentów (lub innych typów plików: rysunki, obrazy, etykiety), zamiast otwierać i drukować każdy plik pojedynczo. 

Dzięki temu możliwe jest uzyskanie wydruków różnych plików w ciągu kilku minut, a nie godzin. Oprogramowanie zaoszczędza czas użytkowników i redukuje powtarzające się ręczne operacje "Otwórz > Drukuj > Zamknij" na plikach.

Oto funkcjonalności efektywnego rozwiązania do drukowania wielokrotnego:

  • Obsługuje popularne typy plików, w tym dokumenty Windows: Word, Excel, PDF. Popularne formaty dokumentów obejmują również: HTML, XML, XPS, CSV, RTF, TXT oraz obrazy: JPEG, PNG, TIFF, BMP, GIF, DCX, PCX, TGA i inne;
  • Może automatycznie skanować podłączone drukarki i wysyłać pliki do dowolnego typu urządzenia drukującego: drukarki wielofunkcyjnej (MFP), plotera, drukarki kodów kreskowych lub drukarki wirtualnej;
  • Drukuje pliki z różnych źródeł, w których znajdują się pliki: katalog zawierający podkatalogi, listę lub inną lokalizację;
  • Potrafi zarządzać kolejnością plików i drukować partię dokumentów w określonej kolejności, np. wg nazwy dokumentu lub posortowane ręcznie;
  • Zapewnia przydatne ustawienia i opcje drukowania, aby uzyskać lepsze wydruki (takie jak zmiana rozmiaru strony, orientacji wydruku, liczby kopii do wydrukowania, sortowania stron, rozdzielczości wydruku itp.);
  • Może wdrożyć tryby drukowania dwustronnego i w skali szarości w celu uzyskania bardziej ekonomicznego drukowania;
  • Może wykonywać dodatkowe czynności przed lub po wydrukowaniu. Np. kopiuj, przenoś, usuwaj pliki źródłowe po wydrukowaniu lub zmieniaj rozmiar, przycinaj, obracaj je przed rozpoczęciem drukowania.
  • Zaawansowane funkcje: rejestrowanie i raportowanie drukowania, obsługa załączników, dodawanie znaku wodnego, wstawianie pustego arkusza między dokumentami/kopiami, drukowanie wielu stron na arkuszu, drukowanie na kilku drukarkach jednocześnie, możliwość eksportu/importu listy wszystkich plików do wykorzystania w przyszłości, i więcej.

Porównanie funkcji

Print Conductor2PrinterFolderMill
Użyteczność
Łatwy w użyciu (nie wymaga umiejętności informatycznych)
Graficzny interfejs użytkownika (GUI)
Interfejs linii komend
Wielojęzyczny interfejs użytkownika
Integracja z innym oprogramowaniem
Wersja próbna/darmowa do oceny
Obsługiwane rodzaje druku
Drukowanie pojedynczych plików
Drukowanie wielokrotne z folderu
Drukowanie wielokrotne z listy
Drukowanie na drukarce wirtualnej
Tryb drukowania dwustronnego
Drukowanie w skali szarości
Drukowanie po stronie serwera
Drukowanie oparte na skryptach
Drukowanie w trybie ichym
Zaplanowane drukowanie
Zdalne drukowanie
Zautomatyzowane drukowanie w czasie rzeczywistym
Drukowanie na kilku drukarkach/tacach jednocześnie
Drukowanie w ustalonej kolejności (wszystkie pliki są drukowane jako jedno zadanie drukowania)
Drukowanie wielu stron na arkusz 
Zaawansowane funkcje
Filtrowanie plików według rozszerzenia pliku
Filtrowanie plików według zawartości pliku (tekst wewnątrz)
Wstawianie okładki w celu oddzielenia drukowanych kopii
Przetwarzanie końcowe (kopiowanie, przenoszenie, usuwanie plików źródłowych)
Edycja obrazów (zmiana rozmiaru, przycinanie, obracanie)
Obsługa załączników do plików
Wyrównanie i przesunięcie strony
Drukowanie dokumentów chronionych hasłem
Możliwość zastosowania indywidualnych ustawień do każdego pliku
Importowanie i eksportowanie list plików
Dowiedz się więcej & PobierzDowiedz się więcej & PobierzDowiedz się więcej & Pobierz

Jakiego oprogramowania użyć do drukowania wielokrotnego? To zależy od tego, czego szukasz – czy potrzebujesz aplikacji komputerowej z funkcją przeciągania i upuszczania, oprogramowania opartego na Hot Folderze z folderami obserwowanymi, czy też drukarki wielokrotnej z wierszem poleceń. Poniżej znajdziesz szczegółowo opisane oprogramowanie Print Conductor, FolderMill i 2Printer.

Print Conductor to proste, ale potężne oprogramowanie do drukowania dokumentów. Dzięki Print Conductor nie musisz już zagłębiać się w Internet w poszukiwaniu rozwiązania, jak wydrukować więcej niż 15 plików w systemie Windows 10/8/7, jak wydrukować wszystkie pliki w folderze, jak drukować pliki w kolejności itd. Print Conductor upraszcza te procesy, dzięki czemu umożliwia m.in. zbiorowe drukowanie wielu plików PDF w folderze w określonej kolejności bez większego wysiłku. W rzeczywistości program nie potrzebuje Twojej uwagi, aby wydrukować wiele dokumentów naraz. Wystarczy wybrać dokumenty, które mają zostać wydrukowane i dodać je do listy. Kliknij "Start", a oprogramowanie zajmie się drukowaniem wszystkich Twoich dokumentów.

Print Conductor - oprogramowanie do drukowania zbiorczego dla systemu Windows


Dość proste w obsłudze, oprogramowanie może obsługiwać dokumenty w wielu różnych formatach wejściowych, w tym: PDF, Microsoft Office, OpenOffice, Autodesk AutoCAD, Design Review, SolidWorks, HTML, XPS, XML, JPG, PNG, TIFF i inne obrazy, dokumenty tekstowe, pliki wiadomości programu Outlook (e-maile) z załącznikami i nie tylko. Oprogramowanie posiada wiele przydatnych funkcji – może drukować pliki w określonej kolejności, drukować pliki z indywidualnymi ustawieniami wydruku, drukować tylko wybrane strony dokumentu, sortować strony, drukować okładki i wiele więcej.

Print Conductor jest kompatybilny ze wszystkimi typami drukarek podłączonych do komputera lokalnie lub przez sieć. Działa z dowolnym urządzeniem drukującym w systemie Windows, czy to drukarka laserowa, drukarka atramentowa, drukarka wielofunkcyjna, ploter, drukarka kodów kreskowych, drukarka sublimacyjna czy drukarka wirtualna.

Oprogramowanie do drukowania wsadowego Print Conductor jest dostępne jako wersja próbna do oceny oraz jako wersja komercyjna.

Pobierz Print Conductor


FolderMill

FolderMill to kolejne zautomatyzowane oprogramowanie do drukowania, które może uprościć pracę dużych firm i ich działów. Po zainstalowaniu na serwerze ściśle monitoruje przychodzące pliki i automatycznie drukuje pliki w folderze lub konwertuje pliki do wybranego formatu i wykonuje inne zadania związane z dokumentami. Ponadto FolderMill może pracować w trybie serwisowym systemu Windows i drukować dokumenty zgodnie z harmonogramem. FolderMill może być dobrą alternatywą dla Print Conductor, zwłaszcza jeśli chcesz drukować swoje pliki w czasie rzeczywistym.

FolderMill - oprogramowanie do automatyzacji druku

Działanie programu opiera się na drukowaniu „Hot Folder” i konwersji plików. Po prostu ustalasz określone reguły i przypisujesz zadania do każdego Hot Folderu, np. drukuj wszystkie przychodzące pliki PDF (lub drukuj pliki w innym określonym formacie), a oprogramowanie przetwarza Twoje pliki, gdy tylko zostaną umieszczone w Hot Folderach. Po chwili otrzymujesz pomyślnie przekonwertowane pliki w folderze wyjściowym FolderMill lub wydruki dokumentów z danejj tacy drukarki. Nie ma nic prostszego.

Drukowanie Hot Folder z FolderMill

FolderMill zwalnia również użytkowników z wszelkich dodatkowych działań. Działa w czasie rzeczywistym i czeka, aż umieszczą swoje pliki w jednym z Hot Folderów. Nie muszą za każdym razem sprawdzać konwersji plików lub ustawień drukowania ani obsługiwać każdego pliku ręcznie.

FolderMill jest kompatybilny z każdym urządzeniem drukującym w systemie Windows. Podłączenie nowej drukarki biurowej nie wymaga prawie żadnego wysiłku. Specjaliści IT po prostu instalują nowy sterownik drukarki na serwerze biurowym i określają nową drukarkę podczas konfigurowania ustawień FolderMill. Nikt poza administratorem systemu nie zauważy różnicy – ​​użytkownicy będą nadal używać tych samych folderów sieciowych do automatycznego drukowania lub konwertowania dokumentów.

Jeszcze jedną przydatną rzeczą, którą należy wiedzieć o FolderMill, jest to, że może wykonywać wiele innych działań na dokumentach, obrazach i innych plikach. Na przykład może filtrować pliki według określonego parametru, zapisywać dokumenty w formacie PDF lub obrazów, dodawać znak wodny, kopiować i zmieniać nazwy dokumentów, uruchamiać plik skryptu i wiele więcej. Pełna lista dostępnych funkcji jest dostępna na oficjalnej stronie FolderMill.

Pobierz FolderMill


2Printer

2Printer – drukarka zbiorcza z wierszem poleceń dla systemu Windows

2Printer to program wiersza poleceń, który może drukować wiele dokumentów i plików graficznych w trybie zbiorczym, trybie serwisowym lub zgodnie z harmonogramem. Jest to alternatywa dla Print Conductor pod względem potężnych możliwości drukowania, z większą funkcjonalnością i elastycznością. 2Printer posiada interfejs wiersza poleceń (CLI) – działa poprzez Command Prompt lub Windows Powershell. Ta drukarka wielokrotna jest szczególnie popularna wśród administratorów systemów, programistów, zaawansowanych użytkowników i ogólnie specjalistów IT.

Potężny rdzeń drukujący 2Printer jest kompatybilny z dowolną drukarką podłączoną do komputera z systemem Windows, a liczba dokumentów, które można wydrukować, jest nieograniczona.

2Printer może również zaoszczędzić czas i pieniądze. W połączeniu z harmonogramem zadań systemu Windows (dostępnym domyślnie w dowolnym systemie Windows) może drukować dokumenty o określonej porze, gdy pracownicy biurowi są już w domu lub w nocy, kiedy prąd jest tańszy.

Innym sposobem wykorzystania 2Printer jest automatyzacja drukowania dokumentów przychodzących do predefiniowanych folderów za pomocą skryptów. Jest to bardzo łatwe, ponieważ składnia 2Printer jest bardzo podobna do składni pliku wsadowego Windows. Wystarczy, że utworzysz nowy plik w Notatniku, wkleisz wiersz, który widzisz poniżej i zapiszesz plik jako "script.bat", dzięki czemu zwykły plik tekstowy stanie się skryptem:

2Printer.exe -src "C:\Input\*.PDF" -prn "Xerox 2050" -props copies:5

Jeśli dwukrotnie klikniesz plik BAT, 5 kopii każdego pliku PDF, zapisanych w folderze "C:\Input" zostanie automatycznie wydrukowanych na Twojej drukarce "Xerox 2050". Możesz użyć tego szablonu, aby skonfigurować zadania wsadowe, aby wydrukować wszystkie pliki w folderze na komputerze lub udostępnionym folderze sieciowym.

Możliwość integracji 2Printer nie jest ograniczona przez używanie plików wsadowych systemu Windows. Możesz także użyć skryptów VB, BAT, CMD, PHP lub wywołać 2Printer z własnego kodu programu napisanego w ANSI C, Microsoft Visual C++, Visual Basic, C#, Borland Delphi, Fortran, Python itp.

Pobierz 2Printer

Nadal nie masz pewności, które oprogramowanie do drukowania najlepiej pasuje do Twoich zadań? Zapytaj naszych specjalistów!

Skontaktuj się z nami