Jak wydrukować wiele dokumentów programu Word, jeśli nie masz programu Word? Możesz obejść się bez Microsoft Office! Wiele dokumentów DOC, DOC, RTF można drukować bez otwierania każdego pliku i bez instalowania programu Word. Wypróbuj jedno z naszych trzech rozwiązań: aplikację desktopową, konwerter plików lub oprogramowanie po stronie serwera.

Jak drukować dokumenty Word bez MS Word lub Office na serwerze lub stacji roboczej

Biorąc pod uwagę cenę Microsoft 365 (pakiet MS Office), nie zawsze można go kupić i zainstalować na każdym używanym przez nas urządzeniu. Istnieją sposoby na wydrukowanie pojedynczego dokumentu Word bez programu Microsoft Word. Ale co, jeśli pracujesz nad wieloma dokumentami Worda i chcesz wydrukować wszystkie pliki jednocześnie? Na przykład może być konieczne masowe drukowanie kopert z etykietami do korespondencji seryjnej lub szybkie drukowanie zestawu plików DOCX bez poświęcania zbyt wiele czasu. Zobacz rozwiązania dla automatyzacji poniżej.

Metoda 1: Drukuj wiele plików typu Word bez programu Microsoft Word za pomocą aplikacji desktopowej

Ta metoda będzie Ci odpowiadać, jeśli:
Potrzebujesz „klasycznego” programu komputerowego, który może od czasu do czasu drukować kilka dokumentów biurowych lub obrazów.

Print Conductor to proste oprogramowanie do zbiorczego drukowania dla użytkowników domowych lub korporacyjnych. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi korzystaj z Listy Dokumentów, którą możesz wypełnić swoimi dokumentami, obrazami lub innymi plikami do wydrukowania. Po skonfigurowaniu wszystkich ustawień (co jest opcjonalne) wystarczy nacisnąć przycisk Rozpocznij Drukowanie (Start Printing), a wszystkie dokumenty zostaną wysłane do kolejki drukarki.

Drukuj wiele plików typu Word bez programu Microsoft Word za pomocą aplikacji desktopowej

Print Conductor może używać Microsoft Word API do drukowania plików Word, ale posiadanie zainstalowanego Worda nie jest w tym przypadku konieczne. Nie jest wymagane instalowanie żadnych dodatkowych aplikacji do drukowania dokumentów typu DOC, DOCX, RTF, ODT. Program może drukować je zbiorczo wyłącznie za pomocą swojego wewnętrznego silnika.

Pobierz

Metoda 2: Przekształcaj dokumenty MS Office w PDF za pomocą konwertera PDF

Ta metoda będzie Ci odpowiadać, jeśli:
Z jakiegoś powodu nie możesz otworzyć dokumentów programu Word lub nie planujesz ich edytować.

Dobrym pomysłem jest najpierw przekonwertowanie dokumentu Word na PDF. Masowo konwertuj dokumenty do formatu PDF – jest to jeden z najbardziej wszechstronnych, jednolitych, dobrze znanych i „przyjaznych dla systemu” formatów plików. Aby zbiorczo przekonwertować Word na PDF, sugerujemy użycie DocuFreezer. Ten konwerter desktopowy może zapisywać wiele różnych typów plików w formatach PDF lub obrazów.

Przekształcaj dokumenty MS Office w PDF za pomocą konwertera PDF

​​Gdy masz je jako pliki PDF, użyj oprogramowania do drukowania zbiorczego, aby wydrukować je wszystkie.

Poza tym konwersja do formatu PDF zapewni, że cała zawartość, w tym czcionki i formatowanie, zostanie wydrukowana dokładnie tak, jak dokument źródłowy. Dlatego drukarnie często proszą o wysokiej jakości pliki w formacie PDF.

Połącz wiele dokumentów Word w plik PDF i wydrukuj je zbiorczo

Innym dobrym pomysłem na wydrukowanie wielu plików lub dokumentów biurowych byłoby połączenie ich w jeden dokument PDF. Możesz to zrobić również za pośrednictwem DocuFreezer. Następnie po prostu wydrukuj ten nowy plik utworzony z całego zestawu dokumentów – otwierając go w przeglądarce internetowej lub dowolnej przeglądarce PDF. Zaletą jest to, że wszystkie dokumenty będą drukowane zgodnie z listą i nie musisz się martwić o drukowanie poza kolejnością.

Pobierz

Metoda 3: Drukuj dokumenty MS Office na serwerze bez zainstalowanego pakietu Office

Ta metoda będzie Ci odpowiadać, jeśli:
Chcesz drukować dokumenty na serwerze przy minimalnej interakcji użytkownika.

Jeśli szukasz bardziej złożonego rozwiązania do przetwarzania dokumentów na serwerze, wypróbuj FolderMill. FolderMill może być bardzo pomocny, zwłaszcza jeśli potrzebujesz bezdźwięcznie drukować dokumenty biurowe - bez wyskakujących okien dialogowych lub otwierania aplikacji, takich jak Word lub Excel.

Drukuj dokumenty MS Office na serwerze bez zainstalowanego pakietu Office

FolderMill to oprogramowanie do drukowania i konwersji plików dla różnych organizacji o intensywnym przepływie dokumentów. Zazwyczaj jest instalowany na pojedynczym komputerze PC pełniącym rolę serwera wydruku (lub na rzeczywistym serwerze – dostępny jest również tryb serwisowy). Aby wydrukować dokumenty, użytkownicy końcowi po prostu kopiują swoje pliki do wspólnego folderu sieciowego. FolderMill monitoruje ten tak zwany „Hot Folder”, a gdy tylko pojawią się tam nowe pliki, są one przetwarzane zgodnie z predefiniowanymi regułami. Zautomatyzowane drukowanie dokumentów można skonfigurować za pomocą akcji drukowania dokumentu (Print Document Action) w FolderMill.

Program ten można skonfigurować tak, aby działał jako usługa w systemie Windows Server (2003 lub nowszy) – może działać zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i serwerze. Może również drukować lub konwertować pliki DOC, DOCX i RTF bez programu Microsoft Word lub jego alternatyw. Tak więc korzystanie z FolderMill nie wymaga dodatkowego oprogramowania zainstalowanego lokalnie, aby automatycznie konwertować lub drukować dokumenty Word.

Pobierz

Print Conductor vs. DocuFreezer vs. FolderMill

Wszystkie trzy programy mogą pomóc Ci zautomatyzować przetwarzanie dokumentów. Niezależnie od tego, jaki program wybierzesz, Ty lub Twoi użytkownicy nie będziecie już musieli wykonywać żmudnych procedur: otwierać każdy plik, sprawdzać ustawienia, klikać przycisk „Drukuj” lub „Zapisz jako...”, otwierać następny plik, itd.

Chcesz porównać Print Conductor i FolderMill? Spójrz na tabelę porównawczą.